Etiket Çeşitleri

Suda eriyen etiket, bulaşık makinasında yıkanan mutfak ürünleriniz ( tencere, bardak, tabak, çatal, kaşık bıçak vs.) için özel bir etiket hammaddesiyle üretilen etiket çeşididir.

SUDA ERİYEN ETİKET

Whitemat etiket hammaddesi, yırtılmama özelliği sebebi ile kullanım alanlarında birinci tercih olarak belirlenmiştir. Sıcağa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi beyaz renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir.

WHITEMAT ETİKET

Gloss White etiketi genelde kuyumcular ya da demirbaş etiketlenmesinde tercihedilen bir etiket şeklidir. Gloss White Etiket her iki yüzeyi de parlak beyaz görünüme sahip plastik bazlı etiket çeşididir. Özelliği soğuğa karşı dayanıklı ve yapışkanının kuvvetli olmasıdır.

GLOSS WHITE ETİKET

jakron etiket, kot sektörünün vazgeçilmezi olan bir etiket çeşididir. Üzerine baskı, isteğiniz doğrultusunda oluşturan kalıp ile alınmaktadır.

JAKRON ETİKET

Metalize plastik etiketlerin üst yüzeyi yaldızlı boya ya da metalik gri renk ile boyalıdır. Yırtılma özelliği bulunmamaktadır ve yüzeyi parlaktır. Metalize plastik etiketler, ribon baskısına uyum sağlayan etiket hammaddeleridir.

METALİZE PLASTİK ETİKET

Destekli etiket, termal etiketin altına pvc malzemeden destek yaparak üretilen bir etiket çeşididir. Bu şekilde üretilmesi sonucunda etiketin kullanım süresi dolayısı ile ömrü artmaktadır.

DESTEKLİ ETİKET

Ribon baskısına uygun bir hammadde olan Çift katlı ( sandwich ) etiket, 3 kattan oluşan, üst kağıdı ile taşıyıcı kağıdı arasında iki tarafı da yapışkanlı bir kağıt bulunan bir etiket çeşididir. Genel olarak parçalı etiket imalatında kullanılan çift katlı etiket, birçok etiketi farklı alanlara yapıştırmak amacı ile kullanılmaktadır.

ÇİFT KATLI ETİKET

Örtücü etiket; normalde kuşe etiket görünümlüdür ve kuşe etiketin tüm özelliklerini taşır. Tek farkı ise; yapıştırıldığı alanda etiketin altında bulunan bir yazıyı, resmi Vb. örtülmesi gereken ve yeni yapıştırılacak etiketin üzerinden alttaki yazı, resim vb. şeyin gözükmemesi için yapışkanlı yüzeyi siyah veya koyu bir renkle kaplıdır.

ÖRTÜCÜ ETİKET

Ribon baskısına uygun bir yapıda olan ( Kırılgan ) Güvenlik etiketi, özel bir etiket hammaddesidir. Bu etiket çeşidini yapıştırıldığı yerden çıkarmaya çalıştığınızda küçük parçalar halinde dağılmaktadır.

KIRILGAN GÜVENLİK ETİKETİ

Fastyre etiketler gibi, yapışkanlığı yüksek olan etiket çeşitleridir. Filmictyre etiketler, sert malzemelerden yapılır, kolay kolay yırtılmaz, esnemez etiketlerdir. Aynı zamanda ısıya ve ışığa dayanıklıdır.

FILMICTYRE ETİKET

Ribon baskısına uygun bir etiket hammaddesi olarak bilinen Mat Polietilen, esnek bir malzemeden oluşmaktadır. Mat bir yüzeyden oluşmaktadır ve akış yönünde yırtılma özelliği göstermektedir. Mat Polietilen ( PE ), akış yönünün tersinde ise esneme yapmaktadır.

MAT POLİETİLEN (MAT PE ) ETİKET

Silver Kuşe Etiket, yurtdışından boyalı halde gelmekte olan bir etiket çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi zemini metalik gri renk ile boyanmıştır. Silver Kuşe Etiket, yüzeyi parlak ve yırtılma özelliği olan bir etikettir.

SİLVER KUŞE ETİKET

Gold Kuşe Etiket, yurtdışından zemin tarafı altın rengi boya ile boyanmış olarak gelen bir etiket çeşididir. Bu etiketin, yüzey tarafı da parlaktır ve yırtılma özelliği göstemektedir.

GOLD KUŞE ETİKET

Ribon baskısına uygun bir hammadde olan Farma etiket, ince yapılı ve düşük gramajlı kuşe özelliği taşımaktadır. Farma etiket, inceliğinden dolayı esnek bir yapı da göstermektedir.

FARMA ETİKET

Dipfriz ( Deepfreeze) Termal etiketin her iki tarafında da koruyucu bir katman bulunmaktadır. Bu koruyucu katman sayesinde etiketin soğuğa karşı dayanma süresi artmaktadır ve soğuk nedeniyle etiket yapışkanında kristalize olma durumu görülmez.

DİPFRİZ (DEEPFREEZE) TERMAL ETİKET

Semi termal etiket, üst yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunan etiket çeşitlerindendir. Bu ürünün dayanıklılık süresi Eco Termal etikete göre daha fazladır. Nem, ısı, ışık ve alkol gibi dış faktörlere maruz kaldığında tepkimeye uğrayarak kararma özelliği göstermektedir.

SEMİ TERMAL ETİKET